Район Тоgher


Тоgher (ірландською An Tóchar, що означає дамба або рівне місце) — це сільський район в Ко. Лаут на північно-східному узбережжі Ірландії. Він розташований за 25 кілометрів на південь від окружного міста Дандолк і за 21 кілометр на північ від історичного міста Дрогеда. До нього можна дістатися по R132 від Дандолка або по R166 від Дрогеди, а доступ тепер   стає дедалі легшим завдяки автомагістралі M1. Район має приблизно 8 кілометрів узбережжя, яка простягається від кордонів з районом Клогерхед на півдні до мосту Аннагасан на її північній межі.

Те, що ми зараз знаємо як район Тоgher, — це об’єднання шести середньовічних общин: Клонмор, Порт, Дайсарт, Дунані, Солтерстаун і Драмкар. Зараз вони представляють шість основних міст у районі.

Нинішнє населення становить 2162 жителі, приблизно чверть з них віком до 18 років.

Як сільський район з хорошими ґрунтами, сільське господарство було однією з основ місцевої економіки та життя в Тогері. Місцеві кар’єри блакитної глини також забезпечували багато робочих місць у 1940–1970-х роках. Коли ця діяльність припинилася, район продовжував приносити користь, оскільки два каменоломні в Бойстауні та Саймонстауні були перетворені на штучні озера, які тепер забезпечують середовище проживання для великої кількості дикої природи.

Наш берег


 

 

Як і в багатьох прибережних районах, рибальство також було одним з найважливіших джерел зайнятості в Тогері, а центром цієї діяльності було невелике рибальське село Аннагасан.

Аннагасан є найстарішим зареєстрованим місцем поселення вікінгів в Ірландії, з оригінальними набігами скандинавів, які почалися там у 831 році, де вони створили постійну військово-морську базу та фортецю. Це вторгнення та давня традиція, що випливає з нього, тепер відзначаються Аннагасанським фестивалем вікінгів, який проходить у серпні кожного року.

Аннагасан, який розташовано в гирлі річок Глайд і Ді, тепер є гарним приморським селищем з рибальською гаванью, яка приваблює рибалок-любителів і невеликих прогулянкових ремесел, старий млин, два будинки громадського харчування, ресторан і готель типу “ліжко та сніданок”.

 

Мальовничі пляжі Тогера приваблюють багато відвідувачів цілий рік. Пляж Порт має статус Блакитного прапора і може похвалитися широкими піщаними берегами та різноманітною флорою та фауною, включаючи болотну орхідею. Пляж омивається зоною дорослих дюн, яка ідеально підходить для пікніків і пропонує місце для гри дітей. Море спокійне та прозоре, що пропонує широкі можливості для купання.

Приголомшливий вид на затоку Дандолк і гори Кулі є справді прикрасним у ясний день, незалежно від пори року.

Пляж у порту, а також пляжі в Солтерстауні, Аннагасані та Дунані забезпечують природні ігрові майданчики та розважальні заклади для місцевих жителів та гостей різного віку цілий рік. Вони пропонують чудові зручності для купання та прогулянок, а останнім часом кайт і парасерфінг стають все більш популярними. Щороку на Різдво сміливих (або відважних!) можна побачити на пляжі Солтерстаун, щоб зібрати кошти для місцевих благодійних організацій.

Перегляньте час припливів на нашому узбережжі на https://magicseaweed.com/Clogherhead-Surf-Report/1231/Tide/

Замок Барміт


Тоgher також має ряд будинків, що представляють історичний інтерес, включаючи замок Барміт, будинок родини Белью, які щоліта відкривають для публіки свої сади. Замок Барміт і будинок Данані, який також розташований у Тогері, замок був побудований в 15 столітті і що він розташований на 300 акрах парку з 10 акрам садів, включаючи озеро з островом.. Місцеві жителі та відвідувачі подорожують до кількох історичних будинків в окрузі, щоб познайомитися з вишуканими стравами.

Наша спільнота


Togher також має багато громадської діяльності, яка надає можливості для дозвілля для будь-якого віку та інтересів.

Футбольний клуб Naomh Fionnbarra GAA та клуб St. Anne’s Camogie вже давно надають спортивні заклади для хлопчиків і дівчаток, чоловіків і жінок.

Інші спортивні клуби включають Togher Golf Society та Togher Gun Club.

В спільноті також є активна група ICA (Ірландська асоціація жінок, жительок в сільській місцевості), мистецька група, пляжний комітет (Port beach), міський комітет (Annagassan) та Кредитна спілка

Кожна з двох національних шкіл, розташованих у районі, має активний батьківський комітет, а кожна з церков має вівтарний комітет.

Нещодавно також створено Togher Macra na Feirme та Togher Theatre Group. Перша вистава, «Попелюшка», була поставлена в Drumcar Hall у лютому 2010 року.